Ogłoszenia

Cookies

Ciepłe jesienne słoneczko przywitało uczestników Zawodów spławikowo-gruntowych w kategorii”+55” o Puchar Burmistrza Słubic.

Na starcie stanęło 22 zawodników, w tym jedna pani. Jak sama kategoria mówi, jest to ekipa z poważnym doświadczeniem wędkarskim i nawet drobne potknięcia organizacyjne „punktowane” są na bieżąco.   Przywitanie, krótki regulamin i losowanie stanowisk przebiegło w miarę sprawnie by zawodnicy mogli zająć wylosowane stanowiska, bo , jak twierdzą, tam się czują najlepiej. Zgodnie z planem zawodów o godz. 09:00 sędzia główny zawodów podał sygnał do rozpoczęcia łowienia i tak to się zaczęło. Pierwsze „okazy” pojawiły się w siatkach już po kilku sekundach a baczni obserwatorzy i kibice już typowali potencjalnych zwycięzców i chyba po trosze mieli rację. Stanowiska 20, 18, 22 i 6 , jakby trochę bogatsze w ryby ale poczekajmy do końca, waga rozstrzygnie spory i wskaże tych najlepszych. Jedyna w stawce Pani Lonia radzi sobie w miarę dobrze ale trafiła na jakieś „brudne dno” co chwilę zaczep, zerwany zestaw ale i rybki też się trafiały. Przeznaczone na łowienie pięć godzin okazuje się jakieś za krótkie, w ostatniej godzinie pojawiły się nieco większe leszczyki i rozpióry a tym samym pojawiły się glosy zawodników o przedłużenie imprezy. Niestety regulamin określił jasno reguły i nie sposób zmieniać je w trakcie gry.

Sprawne ważenie wskazało końcową klasyfikację w „Pucharze Burmistrza” która prezentuje się następująco:

1 m. - Bogdan SAMUEL – 8420 punktów,
2 m. - Antoni DADAŃSKI – 7360 pkt,
3 m. - Zbigniew ADAMSKI – 7330 pkt,
4 m. - Jan KONIECZNY – 6680 pkt,
5 m. - Władysław WENCKA – 5840 pkt,
6 m. - Bogdan ŚWITOŃSKI – 5020 pkt,
7 m. - Andrzej RACKI – 4970 pkt,
8 m. - Dieter JENZ – 3330 pkt,
9 m. - Zdzisław MAZUREK – 3180 pkt,
10 m – Stanisław ŁOPATA – 2530 pkt.

Tak przedstawia się pierwsza dziesiątka tych zawodów, szczegółowa tabela ukaże się wkrótce na stronie Koła. Pierwsza trójka udekorowana została okolicznościowymi pucharami Burmistrza, następna trójka otrzymała nieco mniejsze pucharki, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drobne upominki. Podsumowując krótko – fajna, miła imprezka, do tego jeszcze ciasto ufundowane przez sklep wędkarski Pod Akacją, potrawy z grilla serwowane przez nadwornego grillowego Piotrka, sądzę, że warto było tam być.

Kolejne zawody już za tydzień tj. 21.10.2018, zawody spławikowe o Puchar Zarządu Koła a już za kolejny tydzień – 28.10.spotykają się spinningowcy. Oficjalnie sezon zakończymy zawodami spinningowymi z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11.11.2018r.

z wędkarskim pozdrowieniem - „wodom cześć”.

GALERIA - Spotkanie spławikowe z okazji dni Hanzy 2017 - Kanał Odry

hanza2017g
 

Spławikowe spotkanie z okazji dni Hanzy 2017 na Kanale Odry w Słubicach

GALERIA - Nocne Gruntowe spotkanie parami o "Puchar Norwega" - II Edycja

norwegm
 

Nocne Gruntowe spotkanie parami o "Puchar Norwega" - II Edycja - 2017 czerwiec

GALERIA - Sezon 2017 Wielki Festyn Wędkarski - Dzień Dziecka

Festyn dzien dziecka 2017m
 

Zawody wędkarskie i wielki festyn dla dzieci 3 czerwca 2017