Ogłoszenia

Cookies

puchar norwega2

 
 
Zapraszamy do zapoznania się z KALENDARIUM IMPREZ WĘDKARSKICH organizowanych przez koło nr2 w Słubicach
i okoliczne koła z naszego Okręgu PZW (Ośno, Cybinka, Kostrzyn,itp...)
 
 
 
Będziemy je publikować co miesiąc z nadzieją, że pomogą wędkarzom w dopasowaniu swoich kalendarzy do planowanych imprez wędkarskich.
Aktualnie kalendarium na miesiąc - CZERWIEC 2017
 
 
 kalendarium 2017 06
 
 
 
 
ARCHIWUM
 

 

 

 

 !! MAMY  WICEMISTRZA i ZARAZEM MISTRZA OKRĘGU GORZOWSKIEGO !!

 

Zabrakło naprawdę bardzo nie wiele i reprezentant naszego koła

a dokładnie PREZES - RYSZARD PŁACZKOWSKI byłby MISTRZEM CAŁEGO NASZEGO OKREGU GORZOWSKIEGO w wędkarstwie spławikowym seniorów.

ale po kolei......

 

W niedzielę 21 maja 2017 roku odbyła się III-cia i ostatnia tura w ramach Mistrzostw Okręgu PZW Gorzów. Zawody ponownie zostały rozegrane na wodzie stojącej kanale ULGI w Gorzowie tak jak poprzednie dwie tury. Warunki pogodowe były dość sprzyjające, można by powiedzieć przyjemne ponad 23 stopnie powietrze i przebijające chmury słońce uprzyjemniały zmagania, choć nie brakowało wietrzyku, który potrafił przeradzać się jak to w tym miejscu bywa w naprawdę dokuczliwy i porywając co nie którym wiadra do zanęt.

 

Rybki tym razem już częściowo po tarle bardziej żwawo żerując zmieniły swoje miejscówki i tym razem sektor A okazał się wyjątkowo łowny a w pozostałych wyniki były na poziomie do 1 kg z małymi wyjątkami. W zawodach w ostatniej turze wystartowało już tylko 50 seniorów i 6 kobiet.  Jak widać waleczne Panie nie odpuszczały żadnej tury :)

 

 Łowisko ponownie podzielono na 4 sektory (A,B,C,D) umiejscowione jak w drugiej turze po przeciwległym brzegu kanału. Łowiono głównie płocie i jaźwice (rozpióry) rzadko gdzie meldowały się krąpie czy małe leszczyki, choć zdarzały się tym razem już dorodne ukleje i okonie.

Sędziowie w ostatniej turze zakasali rękawy do roboty i było naprawdę groźnie.... nie obeszło się bez paru punktów karnych za takie przewinienia jak :

- za zbyt wcześnie włożona siatka do wody, 

- brak prezentacji - rozwiniętej siatki podczas sprawdzanie zanęt,

- źle zaprezentowane w niewłaściwych pojemnikach przynęty, itp.... Trzeba było się mieć na baczności z regulaminem, bo nie było litości, czego żywym przykładem był Mariusz Mazurek, który właśnie tak pechowo stracił punkt i tym samym wyskoczył ostatecznie po za pierwszą10-tkę zajmując 12 miejsce z wynikiem 14 punktów i wagą sumaryczną 6220 punktów. Jednak to i tak  trzeba było przyznać ogromne osiągniecie na arenie super wędkarzy, z którymi przyszło się zmagać na tych nie łatwych wodach. 

Nie zabrakło także większych porażek, Robert Bejenka mimo nieźle zapowiadających się dwóch pierwszych tur (w obu turach 5 miejsca w sektorze)  tym razem dostał 13 punktów  zamykając najłowniejszy sektor A jako ostatni zdobywając w sumie 23 punkty z wagą 2255 punktów ... I powodując tym samy wielki spadek z miejsca 17 na 33 w głównej tabeli.

Na szczęście reszta reprezentujących nas zawodników to już czysta poezja :) Piotr Pałubiak mimo pięknej 1 i 2 tury i lekkiego poślizgu w 3 turze ostatecznie zajął 8 miejsce z wynikiem 13 punktów i wagą 2430 punktów. Na pewno apetyt był większy, ale zabrakło szczęścia w losowaniu...

Zaszczytne 6 miejsce należało do Arkadiusza Plustkoty, który całkiem nieźle powtórzył wynik z drugiej tury i ponownie zajął 5 miejsce w swoim sektorze otrzymując w sumie 12 punktów i wagę 6975 punktów.

No i na końcu wisienka na torcie czyli sam Prezes Ryszard Płaczkowski po bardzo dobrych obu turach (2 miejsce w I-turze oraz 2 miejsce 2 II-turze) w trzeciej także nie zawiódł i wywalczył 2 miejsce w swoim sektorze co dało mu w sumie 6 punktów i wagę zaledwie 2375 punktów oraz tytuł Wicemistrza  Okręgu Gorzowskiego na rok 2017....

Do najwyższego miejsca na podium (czyli Mistrza Macieja Łopaty) zabrakło naprawdę nie wiele bo większego szczęścia w losowaniu łowniejszych sektorów bo właśnie to waga ryb zadecydowała o ostatecznej kolejności na podium. Ale nie ma tego złego.... i w sumie nasz mocniej dojrzały wiekowo kolega Prezes a zarazem już sam wicemistrz Ryszard Płaczkowski seniorów na 2017 wywalczył także Mistrza Okręgu w kategorii dla wędkarzy 55+ gdzie okazał się bezkonkurencyjny.

 

Podsumowując tegoroczne Mistrzostwa Okręgu trzeba przyznać iż Koło nr2 w Słubicach rośnie w siłę i już tym razem pokazało, że będziemy w przyszłych latach dyktować warunki co do pierwszeństwa o najwyższe tytuły, w całym naszym Okręgu Gorzowskim a kto wie czy czasami nie na Mistrzostwach Polski :)

 

Gratulujemy Mistrzowi Maciejowi Łopacie, który w trzeciej turze łowił niczym terminator do łowienia ryby bardzo sprawnie i szybko, precyzyjnie a zarazem z finezją wyciągając z wody ponad 7kg ryby, głównie płoci. Swoje zwycięstwo jak to się ma w tradycji Mistrz uwięczył kąpielą w Kanale ULGI.

 

Dziękujemy organizatorom i zaangażowanym osobą za bardzo dobrze i sprawnie przeprowadzone zawody tej klasy.

 

Wielkie Gratulacje dla Naszych reprezentantów i zapraszamy za rok, mając nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie specjalistów do spraw szeroko pojętego spławika..

 

Poniżej szczegółowe tabele z ostatniej trzeciej tury oraz wyniki końcowe :

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki wędkarzy z naszego koła w i po trzeciej turze  :

Płaczkowski Ryszard - (2) miejsce w sektorze C z wynikiem - 1275 gram (2) w klasyfikacji generalnej)

Pluskota Arkadiusz - (5) miejsce w sektorze B z wynikiem - 2135 gram (6) w klasyfikacji generalnej)

Pałubiak Piotr - (9) miejsce w sektorze B z wynikiem - 805 gram (8) w klasyfikacji generalnej) 

Mazurek Mariusz - (7) miejsce w sektorze B z wynikiem - 1775 gram (12) w klasyfikacji generalnej) 

Bejenka Robert - (13) miejsce w sektorze A z wynikiem - 1630 gram (33) w klasyfikacji generalnej)

 

Szczegółowe tabele wyników :

Tabela wyników - Ogólne po III turze - KOBIETY

Tabela wyników - Ogólne po III turze - SENIORZY

Tabela wyników - Sektorowo po III turze - SENIORZY 

 

 

 

 

 

            Jesteśmy po zawodach Trójboju drużynowego VI edycji w metodach połowu spinning, spławik i grunt. W zawodach wzięło udział 17 drużyn czyli 51 zawodników w tym jedna kompletna drużyna kobiet. Zawodnicy łowiący na spinning po odprawie udali się do sektoru znajdującego się po lewej stronie Odry patrząc od strony mostu w Słubicach w kierunku mostu na Świecku. Drugi zawodnik drużyny łowił metodą spławikową na sprawdzonym łowisku czyli na naszym Słubickim kanale. Gruntowcy po rozlosowaniu główek wyjechali z portu w Słubicach w kierunku najłowniejszych główek Odry czyli naprzeciwko oś. Krasińskiego.

 

          Pogoda dopisała, było bardzo słonecznie i ciepło powyżej 25 stopni. Ryby ogólnie dopisały, brały troszkę chimerycznie, ale dla wprawnych wędkarzy to nie był problem stąd wyniki u najlepszych ponad 6kg ryby. Wyniki przez całe zawody były nie do przewidzenia, przykładem może być drużyna, której Darek Krakowiak w spinningu osiągnął komplet przed czasem już o 10:58 godzinie gwarantując bardzo dobre miejsce w tym sektorze, jednak jego koledzy z drużyny nie sprostali zadaniu zajmując słabe wyniki w swoich sektorach, plasując cała drużynę dopiero na 11 miejscu.

 

           Zawody zakończyły się jak zwykle smacznym posiłkiem i dekoracją wygranych drużyn. Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy oraz dla sędziów obsługujących zawody. Następna edycja za rok na która już serdecznie zapraszamy.

wyniki

 

trojboj2017

Spotkanie Wędkarzy na Lodzie Styczeń 2016r

2016.01
 

Spotkanie Wędkarzy na Lodzie Styczeń 2016r

Zakończenie Sezonu Listopad 2015r

2015.11
 

Zakończenie Sezonu Listopad 2015r