Ogłoszenia

Cookies

 

 !! MAMY  WICEMISTRZA i ZARAZEM MISTRZA OKRĘGU GORZOWSKIEGO !!

 

Zabrakło naprawdę bardzo nie wiele i reprezentant naszego koła

a dokładnie PREZES - RYSZARD PŁACZKOWSKI byłby MISTRZEM CAŁEGO NASZEGO OKREGU GORZOWSKIEGO w wędkarstwie spławikowym seniorów.

ale po kolei......

 

W niedzielę 21 maja 2017 roku odbyła się III-cia i ostatnia tura w ramach Mistrzostw Okręgu PZW Gorzów. Zawody ponownie zostały rozegrane na wodzie stojącej kanale ULGI w Gorzowie tak jak poprzednie dwie tury. Warunki pogodowe były dość sprzyjające, można by powiedzieć przyjemne ponad 23 stopnie powietrze i przebijające chmury słońce uprzyjemniały zmagania, choć nie brakowało wietrzyku, który potrafił przeradzać się jak to w tym miejscu bywa w naprawdę dokuczliwy i porywając co nie którym wiadra do zanęt.

 

Rybki tym razem już częściowo po tarle bardziej żwawo żerując zmieniły swoje miejscówki i tym razem sektor A okazał się wyjątkowo łowny a w pozostałych wyniki były na poziomie do 1 kg z małymi wyjątkami. W zawodach w ostatniej turze wystartowało już tylko 50 seniorów i 6 kobiet.  Jak widać waleczne Panie nie odpuszczały żadnej tury :)

 

 Łowisko ponownie podzielono na 4 sektory (A,B,C,D) umiejscowione jak w drugiej turze po przeciwległym brzegu kanału. Łowiono głównie płocie i jaźwice (rozpióry) rzadko gdzie meldowały się krąpie czy małe leszczyki, choć zdarzały się tym razem już dorodne ukleje i okonie.

Sędziowie w ostatniej turze zakasali rękawy do roboty i było naprawdę groźnie.... nie obeszło się bez paru punktów karnych za takie przewinienia jak :

- za zbyt wcześnie włożona siatka do wody, 

- brak prezentacji - rozwiniętej siatki podczas sprawdzanie zanęt,

- źle zaprezentowane w niewłaściwych pojemnikach przynęty, itp.... Trzeba było się mieć na baczności z regulaminem, bo nie było litości, czego żywym przykładem był Mariusz Mazurek, który właśnie tak pechowo stracił punkt i tym samym wyskoczył ostatecznie po za pierwszą10-tkę zajmując 12 miejsce z wynikiem 14 punktów i wagą sumaryczną 6220 punktów. Jednak to i tak  trzeba było przyznać ogromne osiągniecie na arenie super wędkarzy, z którymi przyszło się zmagać na tych nie łatwych wodach. 

Nie zabrakło także większych porażek, Robert Bejenka mimo nieźle zapowiadających się dwóch pierwszych tur (w obu turach 5 miejsca w sektorze)  tym razem dostał 13 punktów  zamykając najłowniejszy sektor A jako ostatni zdobywając w sumie 23 punkty z wagą 2255 punktów ... I powodując tym samy wielki spadek z miejsca 17 na 33 w głównej tabeli.

Na szczęście reszta reprezentujących nas zawodników to już czysta poezja :) Piotr Pałubiak mimo pięknej 1 i 2 tury i lekkiego poślizgu w 3 turze ostatecznie zajął 8 miejsce z wynikiem 13 punktów i wagą 2430 punktów. Na pewno apetyt był większy, ale zabrakło szczęścia w losowaniu...

Zaszczytne 6 miejsce należało do Arkadiusza Plustkoty, który całkiem nieźle powtórzył wynik z drugiej tury i ponownie zajął 5 miejsce w swoim sektorze otrzymując w sumie 12 punktów i wagę 6975 punktów.

No i na końcu wisienka na torcie czyli sam Prezes Ryszard Płaczkowski po bardzo dobrych obu turach (2 miejsce w I-turze oraz 2 miejsce 2 II-turze) w trzeciej także nie zawiódł i wywalczył 2 miejsce w swoim sektorze co dało mu w sumie 6 punktów i wagę zaledwie 2375 punktów oraz tytuł Wicemistrza  Okręgu Gorzowskiego na rok 2017....

Do najwyższego miejsca na podium (czyli Mistrza Macieja Łopaty) zabrakło naprawdę nie wiele bo większego szczęścia w losowaniu łowniejszych sektorów bo właśnie to waga ryb zadecydowała o ostatecznej kolejności na podium. Ale nie ma tego złego.... i w sumie nasz mocniej dojrzały wiekowo kolega Prezes a zarazem już sam wicemistrz Ryszard Płaczkowski seniorów na 2017 wywalczył także Mistrza Okręgu w kategorii dla wędkarzy 55+ gdzie okazał się bezkonkurencyjny.

 

Podsumowując tegoroczne Mistrzostwa Okręgu trzeba przyznać iż Koło nr2 w Słubicach rośnie w siłę i już tym razem pokazało, że będziemy w przyszłych latach dyktować warunki co do pierwszeństwa o najwyższe tytuły, w całym naszym Okręgu Gorzowskim a kto wie czy czasami nie na Mistrzostwach Polski :)

 

Gratulujemy Mistrzowi Maciejowi Łopacie, który w trzeciej turze łowił niczym terminator do łowienia ryby bardzo sprawnie i szybko, precyzyjnie a zarazem z finezją wyciągając z wody ponad 7kg ryby, głównie płoci. Swoje zwycięstwo jak to się ma w tradycji Mistrz uwięczył kąpielą w Kanale ULGI.

 

Dziękujemy organizatorom i zaangażowanym osobą za bardzo dobrze i sprawnie przeprowadzone zawody tej klasy.

 

Wielkie Gratulacje dla Naszych reprezentantów i zapraszamy za rok, mając nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie specjalistów do spraw szeroko pojętego spławika..

 

Poniżej szczegółowe tabele z ostatniej trzeciej tury oraz wyniki końcowe :

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki wędkarzy z naszego koła w i po trzeciej turze  :

Płaczkowski Ryszard - (2) miejsce w sektorze C z wynikiem - 1275 gram (2) w klasyfikacji generalnej)

Pluskota Arkadiusz - (5) miejsce w sektorze B z wynikiem - 2135 gram (6) w klasyfikacji generalnej)

Pałubiak Piotr - (9) miejsce w sektorze B z wynikiem - 805 gram (8) w klasyfikacji generalnej) 

Mazurek Mariusz - (7) miejsce w sektorze B z wynikiem - 1775 gram (12) w klasyfikacji generalnej) 

Bejenka Robert - (13) miejsce w sektorze A z wynikiem - 1630 gram (33) w klasyfikacji generalnej)

 

Szczegółowe tabele wyników :

Tabela wyników - Ogólne po III turze - KOBIETY

Tabela wyników - Ogólne po III turze - SENIORZY

Tabela wyników - Sektorowo po III turze - SENIORZY 

 

 

 

GALERIA - Spotkanie spławikowe z okazji dni Hanzy 2017 - Kanał Odry

hanza2017g
 

Spławikowe spotkanie z okazji dni Hanzy 2017 na Kanale Odry w Słubicach

GALERIA - Nocne Gruntowe spotkanie parami o "Puchar Norwega" - II Edycja

norwegm
 

Nocne Gruntowe spotkanie parami o "Puchar Norwega" - II Edycja - 2017 czerwiec

GALERIA - Sezon 2017 Wielki Festyn Wędkarski - Dzień Dziecka

Festyn dzien dziecka 2017m
 

Zawody wędkarskie i wielki festyn dla dzieci 3 czerwca 2017